شامل مباحثی در زمینه های:
+ پزشکی، پیراپزشکی و سلامت
+ زیست‌شناسی و شیمی
+ فیزیک، ریاضیات و کیهان‌شناسی
+ زبان و زبان‌شناسی
+ متافیزیک
+ علوم زمین
1 پست
صفحه 1 از 1

جوانب مثبت و منفی اکسیژن درمانی برای پوست

توسط youka در 10 تیر 1396, 16:57


جوانب مثبت و منفی اکسیژن درمانی برای پوست: اکسیژن‌رسانی به پوست یک درمان مؤثر است که سال‌های زیادی استفاده می‌شده است. این روش یک درمان زیبایی پوست است که از اکسیژن خالص و سرم مرطوب‌کننده استفاده می‌شود و باعث می‌شود فرد سریع‌تر در انواع مختلف شرایط و آسیب‌ها بهبود یابد.در این روش با استفاده از دستگاه پخش‌کننده با اکسیژن پرفشار؛ سرم حاوی مرطوب‌کننده، آنتی‌اکسیدان و ویتامین به طور مستقیم به پوست وارد می‌شود و از نظر تئوری کمک می‌کند این مواد سریع‌تر جذب شوند و باعث درمان موقتی علائمی مانند پیری و جوش می‌شود. این درمان زیبایی پوست در ابتدا در استرالیا گسترش یافت و سپس در آسیا، اروپا و ایالت متحده رایج شد. استفاده از این روش باعث کشیدگی پوست، کاهش شلی، کاهش خطوط، چین و چروک پوست می‌شود.
بیماران مبتلا به شرایط پوستی جدی مانند سوختگی‌های شدید و پیوندهای پوستی می‌توانند اغلب از مزایای استفاده از اکسیژن درمانی برای پوست بهره‌مند شوند. این بیماران با این روش معمولا سریع‌تر بهبود یافته و اغلب دارای عوارض جانبی کمتر مانند عفونت می‌شوند. همچنین اکسیژن درمانی برای پوست برای افرادی که دارای شرایط پوستی کمتر آسیب‌دیده هستند نیز دارای مزایای بسیاری است.
افرادی که دارای هر نوع زخم می‌باشند با استفاده از این روش زودتر بهبود یافته و سیستم ایمنی بدن بالا می‌رود. افراد سالم هم می‌توانند با استفاده از این روش باعث بهبود ظاهر و جوانی پوست شوند.
اگرچه اکسیژن رسانی به پوست دارای مزایای بالقوه زیادی است، ولی برخی از مشکلات همراه با این درمان وجود دارد. افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی برای آنها به طور کلی اکسیژن‌درمانی تجویز نمی‌شود؛ مگر اینکه هیچ جایگزین دیگری وجود نداشته باشد. به همین ترتیب، بیماران مبتلا به اختلالات ریوی در استفاده از این روش خطر آسیب رسیدن به ریه‌ها وجود دارد.
همچنین این روش دارای مشکلات احتمالی برای پوست برای افرادی که دارای ناراحتی‌های قلبی و ریوی نیستند وجود دارد. تغییر در فشار هوا در سینوس‌ها، گوش‌ها و حفره‌های دیگر می‌تواند باعث آسیب به فرد شود. سمیت اکسیژن یک عارضه احتمالی دیگر برای افرادی است که تحت اکسیژن درمانی برای پوست قرار می‌گیرند. این اختلال به دلیل حضور اکسیژن بیش از حد در خون است که می‌تواند باعث اشکال در تنفس و سرگیجه شود. با این وجود، بسیاری از افراد نتایج قابل توجهی را با استفاده از روش اکسیژن رسانی پوست مشاهده کرده‌اند.

1 پست
صفحه 1 از 1
انتقال به

مدیر انجمن: Reza

cron