1 پست
صفحه 1 از 1

مراقبت های بعد از جراحی دندان عقل

توسط youka در 16 مهر 1396, 16:28


دندان های عقل سومین و آخرین دندان آسیا در بالا و پایین هر فک هستند. دندان های عقل همچنین آخرین دندانی هستند که در می آیند. معمولا دندان های عقل فرد در اواخر نوجوانی(13 تا 19 سال) و یا زود تر از 20 سالگی می رویند .
علائم و نشانه ها :
دندان های عقل تا زمانی که می رویند و یا کج می شوند موجب درد و ناخوشی می گردند. و از آنجا که هر دندانی قبل از 20 سالگی کشیده شود ریشه کمتر و عوارض کمتری دارد ، انجمن دندانپزشکان آمریکا توصیه می کند که افراد بین 16 تا 19 سال دندان های عقل خود را ارزیابی کنند که نیاز به کشیدن دارد یا خیر. اگر دندانپزشک شما توصیه می کند که دندان های عقل خود را بکشید نگران نباشید شما بعد از کشیدن دندان عقل دقیقا مثل قبل عاقل خواهید ماند! در واقع زمانی این دندان های سوم آسیا باعث سلامت دهان و دندان شما می شوند که شما هوشمندانه ترین تصمیم یعنی کشیدن آن دندان ها را بگیرید . شما لازم است که تمام دستورالعمل های بعد از جراحی را به درستی انجام دهید و از عوارض پیشگیری کنید.
چه انتظاراتی از کشیدن دندان های عقل می رود ؟
اگر دندان های عقل در استخوان تحت تاثیر قرار گرفته باشند و در استخوان جاساز شده باشند ، جراح دهان یک برش در لثه ها ایجاد می کند و بخش های دندان را به ترتیب خارج می کند تا حذف استخوان را کاهش دهد.
بعد از جراحی تورم و حساسیت در صورت و گردن شبیه به کبودی متداول است . بسته های یخ و دارو های ضد درد تجویز شده توسط دندانپزشک یا جراح دهان به کاهش درد کمک می کنند .منبع : فوق تخصص جراحی لثه
چرا مراقبت بعد از عمل مهم است؟
دندانپزشکان بر اساس آکادمی دندانپزشکی عمومی (AGD)دندان های عقل میلیون ها آمریکایی را در طول سال ها کشیده اند . به علاوه بعضی از خونریزی های موقت ، درد ، تورم و کبودی بعد از عمل بسیاری از بیماران به سرعت بهبود میابد.
با این وجود باید بدانید که سوکت خشک (dry socket) یکی از شایع ترین عوارض قابل پیشگیری این عمل جراحی است .
سوکت خشک هنگامی ایجاد می شود که لخته جدید تازه تشکیل شده درون سوکت تخلیه یا حل شود ، استخوان ها و انتهای عصب در معرض نمایش قرار گیرد.علاوه بر درد شدید از نشانه های سوکت خشک که توسط کلینیک مایو (mayo clinic)شرح داده می شود ، نفس بد و طعم و مزه ی ناخوشایند در دهانتان ، استخوان قابل مشاهده درون سوکت ، گره های لنفاوی ملتهب در ناحیه گردن و درجه پایین تب از نشانه های دیگر است.

1 پست
صفحه 1 از 1
انتقال به
cron