13 پستصفحه 1 از 2
1, 2

راهنمای فعالیت در باشگاه کتابخوانی

توسط ستاره بنیادی در 28 بهمن 1392, 19:41

به نام خدا
دوستان عزیز سلام.
به باشگاه کتابخوانی کتابناک خوش آمدید.
باشگاه کتابخوانی، در وهله ی اول مکانی برای "ارتقای اندیشه وری" است. لذا فعالیت های این باشگاه متناسب با این هدف سازمان دهی خواهد شد.
ما در باشگاه، به تعامل ایده و اندیشه می پردازیم و سعی می کنیم در کنار یکدیگر ، در مسیر تعالی خرد و فرهنگ گام برداریم. این همراهی و حرکت دسته جمعی فکری، مهم ترین و بزرگ ترین سرمایه ی باشگاه کتابخوانی است؛ که امیدواریم دستاورد آن بهره مندی از نیروی خرد جمعی باشد.
به باشگاه کتابخوانی خودتان خوش آمدید.
راهنمای فعالیت
این باشگاه مجازی- حقیقی است؛ به این معنی که فعالیت در آن هم به صورت مجازی و هم به صورت حقیقی میسر است.
نشست های حضوری، فصلی خواهد بود. سعی می کنیم از مهمانانی دعوت کنیم که آثار آنها را مطالعه و نقد کرده ایم.
بخشی از نشست حضوری باشگاه،  به صودت زنده توسط نرم افزار "پرشین وبینار" در فضای مجازی قابل دسترسی خواهد بود.
،،،،، بعد از عضویت در باشگاه، می توانید گروه های کتابخوانی مورد علاقه خودتان را اتتخاب کنید و در آن شروع به فعالیت نمایید. ما در کتابناک، ابتدا با گروه ادبیات آغار می کنیم. بعد ها متناسب با ظرفیت ها و علاقه مندی اعضا، گروه های دیگری شکل خواهد گرفت. پس اگر پیشنهاد خاصی برای ایجاد گروه جدید دارید عجله نکنید، ابتدا آن را در بخش پیشنهادات مطرح نمایید، پس از بررسی های لازم و در صورت امکان، گروه مورد علاقه شما نیز شکل خواهد گرفت.
در گروه ادبیات هم می توانیم حلقه های مطالعاتی ترتیب دهیم. مثلا حلقه ی رمان های کلاسیک، حلقه ی نمایشنامه، حلقه آثار پست مدرن و غیره که این کار نیز به مرور  زمان و با بررسی ظرفیت ها اتفاق خواهد افتاد.
برای شروع، مطالعه ی کتاب ها ماهانه خواهد بود. به این صورت که ابتدا در "تاپیک پیشنهاد کتاب" به بررسی پیشنهادات می پردازیم. پس  از انتخاب کتاب، در بازه ی زمانی یک ماهه به مطالعه و نقد و بررسی آن می پردازیم.
برای انتخاب کتاب، از میان کتاب های پیشنهاد شده که المان های لازم  را داشته باشند رای گیری انجام خواهد شد و سپس کتاب مورد نظر انتخاب می گردد.
بعد از انتخاب کتاب یک تاپیک تخصصی برای بحث و بررسی درباره ی آن ایجاد خواهد شد که در طول ماه_ مطالعه باز خواهد بود.
پس از اتمام زمان تعیین شده تاپیک قفل می گردد و نتیجه ی بحث ها توسط یکی از اعضای گروه (دبیر گروه) در قالب یک نتیجه، استخراج خواهد شد. که در نشست های حضوری نیز ارایه می گردد.
در طول مدت بحث و مطالعه، همواره باید از بحث هایی که در چارچوب قوانین و مقررات سایت و باشگاه نیستند اجتناب شود. به چالش کشیدن اندیشه، به معنای پافشاری بر اراءه نظر مخالف نیست.
این تاپیک مرتب به روز خواهد شد و قوانین جدید و مورد نیاز باشگاه از طریق آن به اطلاع اعضا خواهد رسید. رشد و بالندگی  همه مان مرهون توجه و کمک به همدیگر است. منتظر پیشنهادات سازنده تان هستیم :)  

Re: راهنمای فعالیت در باشگاه کتابخوانی

توسط علی شروان در 2 خرداد 1393, 19:56

چطوری میشه تو گروه ها ثبت نام کرد؟ایا اینجا بحثها فقط برای اعضای فعاله؟منم بحث میخاااااااااااااااااااااام

توسط ستاره بنیادی در 3 خرداد 1393, 08:04

علی شروان نوشته استچطوری میشه تو گروه ها ثبت نام کرد؟ایا اینجا بحثها فقط برای اعضای فعاله؟منم بحث میخاااااااااااااااااااااام

فعلا فقط گروه ادبیات داریم که همه اعضا می تونن مشارکت کنن . هم شما و هم هر کسی که عضو باشگاه بشه .

توسط عضو کتابناک در 10 خرداد 1393, 09:06

درود بر شما
من تازه عضو این باشگاه شدم راهنما رو هم خواندم اما یه چیزی هنوز برای من مبهمه اینکه ما چطوری میتونیم توی بحثا شرکت کنیم ایا اعضای عادی هم میتونن بحث کنند ؟جلسه های حضوری چجوریه؟
ممنون میشم اگه جواب بدید

توسط ستاره بنیادی در 10 خرداد 1393, 12:40

دوست عزیز سلام ، خوش اومدین
همه اعضا می تونن توی بحث ها شرکت کنن، فقط کافیه مثل همین پستی که گذاشتین توی تاپیک مربوطه مشارکت کنین.
در مورد جلسه های حضوری هم، جلسه ها فصلی هستش، فصلی یک بار ، در آخرین ماه فصل، که بعد از اینکه تاریخ و مکانش قطعی شد به اطلاع همه می رسه.
باز اگر جایی مبهم بود بفرمایید که توضیح بدم

توسط حسن مرادی 313 در 16 خرداد 1393, 19:07

سلام. از نحوه ی بهره مندی ، کتاب و کتابخوانی به این شکل اطلاعی ندارم گویا کمی برای این کار پیر شده ام. لطفا راهنمایی بفرمایید برای استفاده از کتابها ی موجود شما چگونه بایستی اقدام کرد. از حوصله ای که بخرج می دهید سپاسگزارم.

توسط Ahoora1 در 20 خرداد 1393, 02:37

حسن مرادی 313 نوشته استسلام. از نحوه ی بهره مندی ، کتاب و کتابخوانی به این شکل اطلاعی ندارم گویا کمی برای این کار پیر شده ام. لطفا راهنمایی بفرمایید برای استفاده از کتابها ی موجود شما چگونه بایستی اقدام کرد. از حوصله ای که بخرج می دهید سپاسگزارم.

درود آقای مرادی عزیز

شما برای یافتن کتاب میبایست در سایت کتابناک http://ketabnak.com/ بروید.گزینه جسستجو را از نوار قهوه ای بالا کلیک کنید و کتاب مورد نظر رو سرچ کنید.بعد کلید دریافت رو میزنید و کتاب رو در برنامه پی دی اف میخونید.
به همین سادگی

و اگر خواستید میتونید در نظر سنجی کافه کتاب شرکت کنید و کتاب مورد نظرتون رو پیشنهاد بدید یا کتاب مورد پسندتون رو بپسندید.

الآن هم اگ میرسید کتاب مسخ رو بخونید و در نقد و برسی کتاب شرکت کنید.

وگرنه منتظر کتاب بعدی در ماه تیر باشید.

سپاس.

توسط 3076 در 29 خرداد 1393, 12:44

س من متوجه نمیشم این باشگاه چطوری کار میکنه تاپیک جدایی داره یا گروهی تو کافه کتابه من عضو شدم اما هر دفعه میزنم میگه شما اجازه خواندن ندارید-بحثها توی صفحه دانلود کتابه یاجای دیگه ایه-این گروه ادبیاتی ک میگید کجاست. مرسی

توسط Fatemehrahman در 22 تیر 1393, 16:48

سلام من با باشگاه مشکل دارم
هرکاری می کنم نمی فهمم چی به چیه

توسط انابت در 24 تیر 1393, 19:43

سلام من تازه عضو شدم و با اینکه راهنما را خواندم . هنوز نفهمیدم باید چی کار کنم . اگه بیشتر راهنماییم کنید ممنون می شم

13 پستصفحه 1 از 2
1, 2
انتقال به